Cao Groep Onderwijsadviesbureaus (GAO)

De Groep Arbeidsvoorwaarden Onderwijsadviesbureaus bestaat uit meerdere organisaties. Dit zijn: BCO Onderwijsadvies BV, Stichting Bazalt Groep, Stichting 1801, de Gouwe Academie BV en CPS BV.

 

De onderhandelaars kwamen in januari 2024 tot een akkoord voor een nieuwe cao bij de Groep Arbeidsvoorwaarden Onderwijsadviesbureaus (GAO).

Looptijd

De nieuwe cao 2024 heeft een looptijd een jaar: van 1 januari 2024 tot en met 31 december 2024.

Hoofdpunten cao Onderwijsadviesbureaus 2024

  • Medewerkers krijgen een structurele salarisverhoging van 4 procent per 1 januari 2024 en 2 procent per 1 augustus 2024.
  • Het individuele budget Persoonsgebonden levensfasevoorziening (1% van het bruto jaarinkomen – artikel 46 juncto artikel 50 van de CAO 2023 ) blijkt in de praktijk veelal te worden ingezet voor een jaarlijkse uitbetaling. De artikelen betreffende de individuele levensvoorziening komen per 1 januari 2024 te vervallen en per gelijke datum wordt de onderhavige 1% omgezet in een structurele salarismaatregel.
  • De tekst van artikel 4 van de CAO wordt per 1 januari 2024 aangepast in de zin dat de WOR ten aanzien van de instelling van een Ondernemingsraad op ondernemingsniveau van toepassing is. Dat impliceert dat wanneer een onderneming 50 werknemers of meer in dienst heeft, een Ondernemingsraad wordt ingesteld. 
  • Er zijn enkele tekstuele aanpassingen gedaan als gevolg van wijzigingen in wet- en regelgeving
  • De hele tekst van de cao kun je hieronder downloaden

Meepraten over de cao

AOb-leden praten mee over de cao. Als de AOb-onderhandelaar met de werkgevers een onderhandelaarsakkoord bereikt, dan ontvangen leden een nieuwsbrief in hun mail waarin de afspraken kort worden toegelicht. Ook wordt er een digitale ledenraadpleging gehouden en kunnen werknemers hun mening geven over het bereikte akkoord.